Punkt informacyjny JiM w Jedynce - jeden z 20 w Polsce
nauczycielka SP nr 1 w Opatowie: Wioletta Grabska  kontakt: info.opatow@jim.org

Celem Punktów Informacyjnych jest niesienie pomocy i edukacji, wszędzie gdzie potrzebują tego rodzice lub opiekunowie osób ze spektrum autyzmu. Stacjonarne wsparcie to przede wszystkim dokształcanie i edukacja środowiska, w którym przebywają na co dzień dzieci i osoby ze spektrum.

Koordynatorzy Wolontaryjni Punktów Informacyjnych odpowiadają za organizację spotkań, szkoleń czy wykładów, aby jak najwięcej osób zrozumiało czym jest autyzm. Bo tylko wiedza może zbudować akceptację dla naszych dzieci i ich rodzin!

Jeżeli potrzebujesz pomocy, szukasz wsparcia, chcesz zwiększyć wiedzę na temat autyzmu zgłoś się do Punktu Informacyjnego JiM!

 

Co robią punkty JiM?

 Pomagają Rodzicom przed i podczas diagnozy. Koordynatorzy udzielają informacji na temat ośrodków diagnozujących, wspierają podczas procesu oraz doradzają na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać.

Prowadzą lekcję o autyzmie w szkołach, placówkach oraz instytucjach publicznych. Lekcje mogą być organizowane na prośbę rodziców dzieci z autyzmem. Wspierają przy uzyskiwaniu pomocy prawnej i interwencjach. Organizują szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki autyzmu. Działają na rzecz poszerzania wiedzy wśród społeczeństwa, w tym służb publicznych.

Mapa Punktów Informacyjnych JiM